Як вибрати оптимальний хостинг для інтернет-магазину чи сайту?

Професійний та потужний хостинг для інтернет магазину – гарантія ефективної та безперебійної роботи онлайн-майданчика, перспектив для розвитку бізнесу та залучення нових клієнтів.

Вибираючи фірму, важливо враховувати кілька ключових параметрів – таких як продуктивність, надійність, безпека, підтримка всіх необхідних технологій, ціна тарифного плану. Сучасні компанії пропонують безліч варіантів з певними налаштуваннями та опціями в пакеті, визначитися з якими можна, виходячи з потреб конкретного проекту.

Навіщо потрібен хостинг простими словами

Хостинг – це спеціальний сервіс для розміщення та зберігання на ньому веб-ресурсів. Можна уявити його у вигляді віддаленого обладнання, яке цілодобово працює та підключено до інтернету. Компанія, яка ним володіє, дозволяє за певну плату розміщувати тут проекти клієнтів, гарантуючи доступ до них 24/7 та підтримку всіх актуальних сервісів, технологій.

Простіше кажучи, це обслуговування оренди простору і потужностей. Тримати вдома або в офісі окремо підключений до електроживлення та мережі окремий сервер, стежити за коректністю його роботи, забезпечуючи всі важливі оновлення та параметри, може бути занадто накладно. Простіше орендувати його у професіоналів за суму набагато меншу в порівнянні з витратами на самостійне забезпечення.

Відповідаючи на запитання про те, навіщо потрібен хостинг, в першу чергу варто відзначити, що без нього онлайн-майданчик взагалі не відкриватиметься. Можна створити цифровий продукт, переконатись у його працездатності, запустити у локальній мережі, але він не буде доступним користувачам. Щоб сайт або розробка інтернет магазину з’явився в інеті, потрібно створити його унікальну адресу (купити домен) і розмістити файли. Фізичне місце зберігання всіх компонентів та його розгортання у процесі роботи надає послуга хостингу.

Важливо пам’ятати, що сервіс відповідає не лише за доступність платформи, а й за коректність, стабільність її роботи – якісне обслуговування гарантує швидкодію, миттєвий доступ до даних, регулярні бекапи, захист від шкідливих атак, технічну підтримку тощо. І тому до того, як вибрати хостинг, Треба, з одного боку, визначитися з усіма ключовими параметрами, з іншого ж – приділити увагу пошуку професійного сервісу, ознайомившись із відгуками, пропозиціями, репутацією компанії.

Технічні характеристики, функції та типи

При виборі обов’язково враховують усі аспекти, орієнтуючись на потреби онлайн-проекту, характеристики серверного обладнання, вартість та опис тарифів. І тому до оформлення співпраці з конкретною компанією варто розібратися з усіма тонкощами.

Основні технічні характеристики хостингу для інтернет магазину або іншого типу майданчика:

 1. Процесор (CPU) – впливає на загальну швидкодію.
 2. Оперативна пам’ять (RAM) – має значення швидкості обробки та виконання операцій.
 3. Об’єм жорсткого диска (HDD/SSD) – визначає місце зберігання.
 4. Пропускна спроможність мережі – від неї залежить швидкість передачі запитів.
 5. Uptime – час, протягом якого сервер залишається доступним (показник має прагнути 99-100%). Також іноді вказують downtime, який відповідно показує тривалість простою.

Серед додаткових налаштувань варто згадати кількість ресурсів, які можна розмістити, регулярно формованих бекапів, скриньок електронної пошти, підтримка протоколів POP3, IMAP, антиспам-фільтри, доступ до системи FTP і SSH, надання SSL-сертифіката, IPv6 і т.д.

Які функції виконує хостер:

 • Розташування файлів веб-сайту та пов’язаних компонентів на своїх носіях – гарантія їх збереження, регулярне резервне копіювання.
 • Надання обчислювальних ресурсів, таких як процесор (CPU), RAM та дисковий простір, для обробки запитів та відображення веб-сторінок.
 • Моніторинг якості та продуктивності роботи техресурсів, перевірки та оновлення з метою підвищення стабільності, SSL-сертифікати для шифрування інформації, що передається.
 • Реєстрація та управління доменними іменами, прийом оплати.
 • Електронна пошта – створення та адміністрування поштових скриньок.
 • Бази даних та системи управління контентом (CMS) – багато провайдерів включають у тариф безкоштовну установку WordPress, Drupal, Joomla та ін.
 • Техобслуговування – для вирішення проблем та відповідей на запитання користувачів.

Віртуальний

Це варіант, коли один фізичний сервер ділиться на кілька віртуальних. Кожен Virtual Private Server має власну операційну систему та виділені ресурси. Це забезпечує гнучкість та контроль, оскільки кожен віртуальний сектор функціонує незалежно. Такий варіант підходить для невеликих та середніх проектів, отримуючи більш високий рівень продуктивності та безпеки за порівняно невисоку плату.

Хмарний

Cloud Hosting – це сучасне рішення, яке дозволяє використовувати потужність не одного, а одразу кількох серверів для ефективного розподілу загального навантаження та збільшення часу безперебійного функціонування. Робота з урахуванням технології віртуалізації дозволяє запускати одному фізичному носії кілька віртуальних.

Кожна з хмарних машин має власні обмеження щодо обсягу пам’яті та сховища, швидкості процесора і т.д. Надійність, економічність та шанс змінювати потрібні налаштування, оплачуючи лише те, що дійсно використовується – ключові плюси. Так, саме Cloud Hosting вибирають такі гіганти як Microsoft, Google, Amazon і навіть Facebook.

VPS-хостинг

VPS – варіант, при якому на фізності виділяється ізольована частина для конкретного проекту. Таких секторів може бути більше одного, кожен функціонує абсолютно незалежно, що дає ряд переваг: відсутність будь-яких обмежень, свобода у виборі програмного забезпечення, тонке налаштування, виділена IP-адреса. Ідеальна пропозиція для важких програм, багатосторінкових онлайн-платформ, форумів і т.д.

Чому важливо правильно вибрати хостинг для інтернет магазину

Вибираючи хостинг для сайту інтернет магазину, необхідно врахувати всі нюанси, ретельно вивчити попередньо пропозиції хостерів, скласти список мінімальних показників. Економія чи надто легковажне ставлення до підбору тарифу можуть вплинути на успіх всього заходу.

Навіть найяскравіший, найкрасивіший, унікальний веб-ресурс з ідеально написаним кодом, купою цікавих «фішок» та крутим контентом, професійно «заточеним» під SEO, може так і залишитися на останніх позиціях у видачі пошукових систем через проблеми, спровоковані вибором ненадійного хостингу. -провайдера, що не відповідає вимогам.

До яких негативних наслідків це може призвести: тривалі періоди простою форуму або онлайн-магазину та повільне завантаження сторінок, низький рівень безпеки та захисту конфіденційної інформації, проблеми з обмеженнями, зломи через віруси та неможливість все відновити через відсутність бекапів.

Будь-яка з перерахованих вище проблем впливає на все:

 1. Відвідувачі – як люди сприйматимуть веб-ресурс, наскільки приємно їм буде там перебувати, чи захочуть повернутися знову туди, де все «висить» і дратує скриптами, що гальмують, і анімацією, що смикається.
 2. Техчастина – нездатність розвиватися: доопрацьовувати та додавати нові функції, оновлювати та розширювати.
 3. SEO-просування – пошукові машини теж ранжують проекти залежно від показників швидкості, доступності. І якщо сервер регулярно лежатиме, а контент на сторінці завантажуватиметься роками, перших позицій у видачі не бачити.
 4. Безпека – розкрадання закритої інформації, зломи та атаки рано чи пізно призводять до краху бізнесу: від втрати репутації до судових позовів (якщо викрадено номери банківських карток, наприклад, або розголошено те, що має залишатися закритим для громадськості).

Ризики безкоштовних провайдерів

Замислюючись про те, який хостинг вибрати для сайту, Деякі розглядають безкоштовні варіанти – їх сьогодні представлено в мережі досить багато. І рішення скористатися однією із пропозицій може стати фатальною помилкою, яка загубить проект якщо не на початковій стадії, то вже в процесі точно.

Жодна система не може працювати без фінансування. І якщо клієнтам пропонують послугу, за яку не вимагають плати, значить прибуток йде з якихось прихованих джерел. Ну, чи організатори всього цього мають іншу вигоду.

Частина ризиків співробітництва на безоплатній основі пов’язана з неможливістю організувати нормальне функціонування веб-ресурсу – він може гальмувати через розташування на одному секторі величезної кількості файлів та перевантаженості його, бувають обмеження по доменному імені (у ньому прописується назва сервісу, що виглядає некрасиво), відвідувачам демонструється нав’язлива реклама, власник втрачає доступ до адмінки чи окремих елементів тощо.

Деякі тарифи без плати є такими лише спочатку – під час тестового періоду, наприклад. Гроші можуть вимагати за доступ до окремих налаштувань, потужностей. Обмежують пропускну спроможність, місце на диску, економлять на антивірусному захисті, що виливається у зломи та розкрадання інформації. Є шанс стати частиною ботоферми чи жертвою шахраїв, які торгують особистими даними користувачів.

Але навіть якщо спочатку все працює коректно, у разі безоплатної послуги ніколи не можна бути ні в чому впевненим – адже немає договору з прописаними в ньому правами та обов’язками кожної із сторін. Будь-якої миті хостер може просто зникнути – а з ним і результат праць.

Скільки коштує хостинг

Щоб розрахувати скільки коштує хостинг, потрібно спочатку скласти чіткий список з техвимогами, а потім вибрати провайдера серед представлених на ринку. Ціни варіюються у великому діапазоні в залежності від тарифу, але не суттєво відрізняються у різних фірм. Тому варто чітко прописати вимоги, переглянути пару фірм із верхніх рядків рейтингів, почитати відгуки, протестувати підтримку та купити послугу.

Орієнтовна вартість у 2023 році:

 • Базовий набір для невеликих майданчиків – 50-100 гривень на рік.
 • VPS/VDS для блогів, онлайн-магазинів середньої величини – 100-200 гривень на рік.
 • Хмарне рішення – 150-200 грн./місяць.
 • Виділені серверні потужності з безлімітом – близько 1000 на місяць.

За умови надходження коштів за 12/24 місяці підсумкова сума завжди нижча порівняно з помісячною оплатою.

Хто такий хостинг-провайдер

Це компанія, яка надає серверний простір та потужності для розміщення веб-сайтів та додатків. Замовнику виділяють фізичне чи віртуальне місце для зберігання даних сайту на апаратурі, розташованій у різних куточках планети. Додатково можуть бути різні інструменти.

Список найкращих в Україні виглядає так:

 1. Fornex.com – з великою кількістю пакетів, відмінними відгуками, розташованою в 7 країнах апаратурою, 10-річною історією та досвідченими фахівцями.
 2. CityHost.ua – низькі ціни, покращена панель, швидкість та аптайм до 99.99%.
 3. HyperHost.ua – Знижки та акції, високий індекс безперервної роботи, тестовий період, оперативна техпідтримка та інші плюси.
 4. Hostiq.ua – «душевний», як позиціонують самі себе фахівці, наголошуючи на індивідуальному підході, широкому наборі можливостей, допомоги у будь-якому питанні.
 5. Hostpro.ua – Маса тарифних пакетів, круті пропозиції.

Критерії вибору хостингу для сайту

Підбираючи хостинг для сайту, дивляться на:

 • Тип – виходячи з набору характеристик та параметрів, що відповідає запитам майбутнього цифрового продукту.
 • Продуктивність серверного обладнання, процент uptime, результати тестів. Чим масштабніший задум і вище передбачуваний трафік, ширший функціонал, складніша техчастина, тим важливіший цей момент.
 • Розташування серверної апаратури – бажано, щоб воно знаходилося близько до країни проживання цільової аудиторії у розвинених країнах.
 • Масштабованість – вибраний пакет повинен давати можливість легко розширюватись і рости, змінюватись при зміні концепції або бути заміненим іншим
 • Системи безпеки – заходи, які здійснюються для протидії DDoS-атакам, постійні аудити та SSL-сертифікати.
 • Техпідтримка – обслуговування сім днів на тиждень, оперативність відповіді, ефективність.
 • Ціна і плани – нехай не найголовніший, але значущий критерій. Достатньо порівняти суми за тарифні пакети у різних компаній та оцінити додаткові «плюшки».
 • Відгуки потенційних клієнтів та репутація.

Чи можна поміняти провайдера

Зробити це реально, якщо все заздалегідь спланувати та звернутися до професіоналів. Щоб змінити власника серверного обладнання, знадобиться укласти новий договір на обслуговування, правильно підготувати та перенести фізично всі файли на нове сховище, оновити DNS-записи доменного імені, протестувати та завершити перехід. До початку процесу створюють і качають бекапи, що захистить від втрат у разі появи помилок або інших проблем.