Як використовувати кольори у дизайні

Використання кольору багато в чому пов’язане з пошуком балансу, і чим більше кольорів ви використовуєте, тим складніше шукати рівновагу.

Правило 60/30/10

Це правило – непідвладна часу техніка, яку повсюдно використовують дизайнери, була створена для збалансування кольорів. Цей принцип допомагає створити почуття балансу та дозволяє оку комфортно сприймати дизайн. Крім того, цим правилом легко користуватися.
60% – головний відтінок, 30% – другорядний колір і 10% – акцент.

 

Тримайтеся подалі від чистих відтінків сірого та чорного

У реальному житті чисто всіх кольорів практично не зустрінеш. Найкращі майстри у сфері дизайну завжди намагаються уникати чистого сірого, надаючи йому насиченості. Таким чином він буде виглядати більш природно та звично для ока.

Веріть у природу

Якщо перед вами буде стояти вибір палітри кольорів для проекту, то найкращим виходом з цієї ситуації буде, просто озирнутися. Колірні рішення які вже існують у природі, завжди виглядають гармонійно та природно.

Приклад сайту будівельної компанії, який ми підготували в даній колірній схемі:

Сохраніть контpаст

Для того, щоб робота була гармонійною і в той же час виділялася, необхідно використовувати правила взаємодії кольорів. Тому що, як показує багаторічний досвід, зовсім не просто з ходу підібрати кольори, які будуть поєднуватися один з одним. Для полегшення цього завдання можна використовувати правила кольору.

В епоху веб дизайну колір став не просто способом прикраси, він перетворився на окремий засіб для спілкування з користувачем. Наведені вище поради допоможуть у підборі та налаштуванні колірного балансу. Але потрібно не забувати, що найкращий інструмент у використанні кольору це досвід та практика. Без них використання будь-яких інших допоміжних засобів просто не має сенсу.