Доробка сайтів

Настав час поговорити про ваш проект?
Зв'язатися
Доробка сайтів

Доопрацювання сайту спрямована на виконання широкого спектра заходів, покликаних забезпечити його коректну роботу та ефективно вирішити поставлені завдання: модернізувати чи розширити функціонал, виключити помилки та не актуальні компоненти, переробити окремі елементи, встановити сучасні модулі, плагіни, додатки.

Надання покращень може полягати як у повному редизайні та створенні контенту з нуля, так і частковій модернізації з додаванням незначних правок, з можливістю допрацювати те, із чим виникали проблеми чи недоліки. Послуги доробки сайту можуть закривати вимоги будь-якої складності, основна мета реалізації яких – підвищення його якості, зручності використання як користувачів, так і власників.

Навіщо потрібно доопрацювання сайту

Сучасний світ висуває свої вимоги до бізнесу. Завдяки розвитку інформаційних технологій сьогодні навіть жителі найвіддаленіших куточків планети отримують доступ до освіти, матеріалів новинних та аналітичних видань, а також послуг та товарів підприємств, виробництв, корпорацій. Саме тому уявити прибутковий бізнес, що розвивається, без представництва в інтернеті складно.

Адже власний сайт відкриває перед компанією безліч перспектив – дає можливість залучати нових клієнтів та підвищувати лояльність постійних споживачів, оперативно інформувати про появу нових пропозицій, проводити рекламні кампанії, запускати акції, підтримувати інтерес до продукту тощо. Але це можливо за умови, що все працює швидко та стабільно, маючи приємний дизайн та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.

Якщо ресурс компанії застарів і перестав виконувати покладені на нього завдання, довго завантажується, видає дефекти та демонструє всі показники, що погіршуються – значить, час його оновити. Фахівці TDS зможуть швидко та якісно розв’язувати проблему будь-якого рівня складності, пов’язану з покращенням вже чинного проєкту, будь то технічна модернізація сайту або перероблення з нуля.

Доробка веб-сайтів допомагає успішно виконати:

  1. Модернізацію застарілої системи.
  2. Виправлення допущених раніше багів, дороблення незавершених завдань, аудит для пошуку та усунення проблем.
  3. Внесення змін до дизайну, меню, контенту у зв’язку з новими напрямками діяльності, концепцією компанії.
  4. Підвищення зручності через покращення юзабіліті, структури тощо.

Основні напрямки

Роботи з доопрацювання сайту найчастіше пов’язані з однією з двох напрямів – маркетингом чи технічною частиною. Перший напрямок дозволяє оновити платформу відповідно до трансформацій, що відбулися з фірмою, новою стратегією розвитку, привести у відповідність до потреб і уявлень цільової аудиторії, зробити здатною просувати бізнес.

Удосконалення бекенд та фронтенд складової допомагає вирішити цілий спектр питань. Сюди входить все, що впливає на швидкість завантаження, відображення інформації, зручність для відвідувачів, взаємодія з пошуковими системами тощо.

Незважаючи на те, що візуально визначити більшу частину корекцій непрофесіоналові практично неможливо, все це впливає на загальне сприйняття відвідувачем ресурсу. Люди можуть швидко йти зі сторінок з різних причин – від неприємного для зорового сприйняття дизайну і нечитабельного контенту до незрозумілої навігації та нав’язливих реєстраційних вимог. Але результат завжди один – просідає відвідуваність, у результаті бізнес втрачає прибуток.

Зміна верстки

Сучасний ресурс повинен коректно відображатися на будь-якому гаджеті, бути легким та приємним для людини, простим та зрозумілим для пошукових роботів.

Доробка коду дозволяє внести зміни до верстки, від чого залежать швидкість завантаження, якість відображення розміщеної на сторінках інформації, коректність відображення в різних браузерах та на девайсах, загальний вигляд шрифтів, зображень, елементів меню тощо. Все це позитивно впливає на поведінкові фактори та ранжування в пошукових системах, підвищує зручність взаємодії з функціоналом.

Розширення функціоналу

Йдеться про комплекс інструментів та опцій, які дозволяють платформі виконувати поставлені на неї завдання, наводячи потенційного клієнта до прогнозованої дії: читання матеріалу, здійснення покупки, формування лояльного ставлення до компанії, натискання на рекламу, скачування програми тощо.

Розширення функціоналу стає необхідним у разі зміни сфери діяльності фірми, при модернізації двигуна, бажанні встановити віджети, послуги, кнопки і т.д.

Інтеграція із зовнішніми сервісами

Різні програми та служби дозволяють автоматизувати багато процесів, зменшити кількість кроків для виконання користувачем тих чи інших дій, ефективніше та коректніше реалізувати бізнес-процеси.

Які сервіси найчастіше інтегрують із платформами:

  • E-mail, SMS розсилки – для збору бази передплатників та автоматизованого надсилання їм повідомлень, оперативного інформування.
  • Платіжні та банківські послуги.
  • Системи доставки посилок.
  • Складські програми обліку.
  • CRM-системи – забезпечують управління всіма процесами, даючи кошти реалізації контролю, аналізу, прогнозування.

Рефакторинг, або перепроектування коду

Даний напрямок передбачає переписування коду з метою поліпшення архітектури, але без спотворення в кінцевому результаті. Часто через поспіх або відсутність знань у програміста фронтенд і бекенд виходить хаотичним, неструктурованим, що для великих проектів, що розвиваються, неприпустимо.

Завдання рефакторингу – структурувати вже гілки таким чином, щоб не торкнутися поточної роботи системи, але в майбутньому з ним було простіше працювати, легше додавати будь-які функції.

Коли виконується така переробка сайту, вартість послуг визначається обсягами оброблюваного коду та може бути досить високою. Але бувають ситуації, в яких спрощення структури дуже важливе для полегшення його розуміння, досягнення лаконічності та здешевлення модифікацій.

Доопрацювання дизайну

Трапляється, що навіть найстильніший дизайн потребує реорганізації – якщо не відповідає тематиці бізнесу та поставленим цілям, перевантажує чи відволікає користувача, збільшуючи кількість відмов та зменшуючи тривалість знаходження на сторінках, глибину перегляду. Все це не негативно впливає на розвиток діяльності, рівня прибутку та кількості клієнтів.

Доопрацювання дизайну, доробка

Доробка дизайну сайту може знадобитися у разі старіння оформлення, виявлення проблем, бажання власника внести певні новації у зв’язку з новим списком послуг або розробленим фірмовим стилем зробити ресурс красивішим. Часто додавання кількох деталей, незначне оновлення зовнішнього вигляду повністю змінюють його сприйняття аудиторією та пошуковими системами.

Технічне доопрацювання

Технічне доопрацювання сайту передбачає трансформацію його архітектури та функціоналу. Проведені роботи можуть не вплинути на поверхневе сприйняття проекту користувачем, але здатні значно поліпшити різні показники, підвищити стабільність, швидкість відкриття сторінок, взаємодію Космосу з зовнішніми сервісами тощо.

Робота над внутрішніми моментами включають проведення аудиту та усунення допущених розробником косяків, ліквідацію поточних проблем, оновлення існуючих модулів та плагінів, додавання нових відповідно до певних цілей тощо.

Перенесення на іншу CMS

Зміна CMS (движка, що управляє контентом) – складне і багатоетапне завдання. Якщо обрана раніше система не відповідає поточним вимогам, некоректно працює і не тягне, її потрібно змінювати. І чим швидше – тим краще, адже тривалість та складність «переїзду» безпосередньо залежатимуть від обсягу контенту, масштабності функціоналу. У деяких випадках перенесення вже готового сайту з наповненням на нову CMS вимагає навіть більше часу та сил, ніж написання аналогічного з нуля.

Оновлення старої CMS

Цей пункт дуже важливий для коректної та безпечної роботи CMS. Бажано оновлення встановлювати регулярно, відразу після їх виходу. Зробити це правильно і без шкоди для платформи можуть лише фахівці – створити попередньо резервну копію, завантажити, запустити, перевірити коректність установки або відкотити у разі потреби все назад.

Як дізнатися чи потрібна сайту доопрацювання

Визначити необхідність залучення спеціалістів досить легко. Потрібно терміново вживати заходів, якщо сайт працює некоректно, відкривається повільно, погано взаємодіє із зовнішніми сервісами, некрасиво відображається на різних екранах гаджетів, в сучасних браузерах. Це означає, що він застарів чи спочатку утримував проблеми, і його потрібно модернізувати або повністю переробити.

Підтримка, доробка сайтів потрібна, якщо він перестав виконувати свої функції із залучення клієнтів, підвищення лояльності до компанії, інформування про бізнес, якщо погіршилися поведінкові чинники чи впав показник трафіку тощо. Можливо, змінилися цілі, аудиторія, сфера діяльності і все це має бути відображено у дизайні, функціоналі.

Вартість доопрацювання сайту – ціна

Ціна може змінюватись у відчутних межах і залежить від рівня складності виконуваних завдань,а також CMS, масштабів (кількість сторінок, контенту, інтегрованих сервісів, наявність мовних версій та інших нюансів).

Ціна послуги з доробки сайтів прямо пропорційна наявності пунктів у ТЗ та обсягам виправлень, які потрібно внести. Модернізація діючого та коректно працюючого проекту обійдеться дешевше, ніж пошук та ліквідація допущених попереднім програмістом помилок, усунення поточних проблем та внесення суттєвих правок до функціонал.

Коли виконується доопрацювання сайту, вартість може збільшуватися через обмеження часу або інших умов, що сприяють зміщенню стандартного графіка та черговості проведення маніпуляцій. До початку співпраці із замовником менеджери пропонують заповнити докладний бриф, проводять аудит, складають список робіт, які необхідно виконати, та вказують їхню вартість.

Замовити модернізацію сайту

Прийнявши рішення замовити доопрацювання сайту у TDS, ви можете бути впевнені як. Завдяки досвіду кваліфікованих співробітників вдається досягти всіх зазначених цілей та отримати інструмент для ефективного просування.

Якщо ж замовник поки що погано уявляє, що саме і як він хоче переробити, ми допоможемо сформувати запит. У процесі взаємодії з командою TDS, завдяки заповненню докладного брифа та уточнюючих питань, ви отримуєте більш точне формулювання та технічне завдання.

Головне – знати кінцеву мету, задля досягнення якої буде здійснено план доробки, замовити послугу у професіоналів та бути готовим до позитивних змін.

View
Open