Розробка складних сайтів
Ми допомагаємо компаніями та пропонуємо рішення під будь-які потреби та цілі бізнесу. Створюємо проекти з використанням новітніх методів та технологій, які індивідуально підбираються відповідно до ніші та запитів клієнта.
- Створення сайтів для банку
- Високонавантажені сайти
- Тендерні майданчики
- Дропшипінг-платформа
- Сервіси доставки
- Дошка оголошень
- Особистий кабінет
- Онлайн-обмінник
- Соціальна мережа
- Сайт медичної організації
- Сайт знайомств
- Автомагазин
- Майданчики з пошуку роботи
- Сучасні сайти
- Промо сайтів
- Кастомізовані CRM
- Онлайн-каталог
- B2B – портал
- Аукціон
- Стартапи
- SaaS-сервіси
- Веб-програми
- Мобільні додатки
- Маркетплейс
- Форум
- Чат-боти
Розробка складного сайту – це спосіб отримати кастомізований веб-ресурс із оригінальним дизайном та інтерфейсом, багаторівневою внутрішньою архітектурою, специфічним функціоналом та інтеграцією з будь-якими сервісами. Величезна перевага такого рішення – повна свобода в реалізації навіть найнезвичайніших ідей.
Створення складних веб сайтів:
Незважаючи на те, що кожне замовлення індивідуальне, створення складних сайтів передбачає ряд характерних рис, завдяки яким вдається отримати у результаті функціональний, ефективний, чітко відповідає ТЗ ресурс.
Основні риси таких цифрових рішень:
- Розширений функціонал – з величезним набором опцій: це можуть бути акаунти користувача, системи управління контентом, CRM, електронна комерція, розраховані на багато користувачів інтерфейси та інші просунуті сервіси.
- Вражаючий обсяг інформації – що вимагає правильної обробки та зберігання, ресурсів для створення та відображення безлічі сторінок, медіа-контенту, профілів, статистики тощо.
- Адаптивність – будь-яка платформа повинна легко та швидко завантажуватись на будь-якому пристрої, коректно відображатись у різних браузерах.
- Гнучкі налаштування доступу – інтернет-магазини, онлайн-журнали та інші типи веб-ресурсів можуть передбачати підтримку необмеженої кількості користувачів та відповідні програмні компоненти для реєстрації, авторизації, управління правами доступу та взаємодії.
- Висока продуктивність та автоматизація – для гарантії швидкого завантаження та стабільної роботи зазвичай потрібна особлива увага до застосовуваних технологій.
- Безпека – має бути організована правильно та надійно, а тому питанням захисту від зламів та інших загроз приділяється максимум уваги.
- Інтеграція із зовнішніми сервісами – це можуть бути платіжні шлюзи, соцмережі, служби доставки, різні веб-додатки.
- Адмінпанелі та інструменти – для керування вмістом, користувачами, сервісами тощо.
- Масштабованість – обов’язково передбачається ймовірність розширення зі зростанням потреб бізнесу як у плані додаткових функцій і процесів, так і щодо успішного обслуговування зростаючої кількості споживачів вже доступних послуг/товарів.
У яких ситуаціях актуальним є такий підхід:
- Е-commerce – коли створюються масштабні супермаркети для торгівлі онлайн з мільйонними оборотами та найширшим асортиментом, які потребують відповідного функціоналу, рівня захисту, продуктивності.
- Соцмережі – громадські, великі портали, де потрібно подбати про засоби обміну контентом, спілкування на форумах, комфортне заповнення профілів, використання інтерактивних елементів, анімацію тощо.
- Корпоративні програми – для серйозних компаній, налаштовані під виконання конкретних бізнес-завдань та процесів, інтегровані з іншими програмними продуктами та пов’язують чимало різних компонентів.
- Освітні портали – для запуску онлайн-курсів, завантаження навчальних матеріалів, проведення тестування та управління значними масивами даних.
- Сервіси бронювання та замовлень – якщо бізнес пов’язаний із туризмом, перевезеннями чи іншими сферами, які потребують інструментів для здійснення онлайн-бронювання та керування замовленнями.
- Інтерактивні запуски із суттєвим масивом даних – як приклад можна навести ГІС (географічні інформаційні системи, онлайн-представництва інформагентств, каталоги товарів/послуг).
- Масштабні аналітичні платформи – для запуску веб-додатків, які надають аналітичні звіти, статистику тощо.
- Міжнародні проекти – коли потрібна підтримка кількох мов та валют, що часто важливо для глобальних компаній та багатомовних спільнот.
Варіантів може бути безліч, але всі вони передбачають взаємодію з значними обсягами інформації, залучення великої кількості висококваліфікованих розробників і неможливість автоматизувати або спростити якісь алгоритми. Тут кожен пункт ТЗ перетворюється на виклик для розробників, вимагаючи від них знань, навичок та досвіду.
Головні особливості розробки складних сайтів
Дорозробці складного сайту приваблюють велику кількість фахівців. Як правило, тут не буває простих стандартних рішень – конструкторів та шаблонів, які достатньо встановити та налаштувати, готових плагінів та модулів. Найчастіше всі пишуть з нуля, поетапно створюючи продукт, що повністю відповідає складеному попередньо брифу.
Саме тому його опрацюванню приділяють дуже багато часу – кожен пункт ретельно обговорюється та прописується, фіксується до найменших подробиць. У план обов’язково входять прототипування та тестування, без яких неможливо уявити побудову багаторівневих систем.
Як будується наша робота
Процес співробітництва багато в чому схожий на цикл заходів, які реалізуються при проектуванні простих майданчиків. Винятком є лише те, що тут практично не використовуються готові компоненти та програмні складові, а багато пишеться з нуля. Тому етапу підготовки до конструювання вебсайту приділяють дуже багато уваги.
Щоб зрозуміти, що хоче клієнт, яким бачить кінцевий продукт, як найкраще спроектувати той чи інший компонент, функцію, взаємодію, проводять дослідження та аналіз. Активно взаємодіючи із замовником, фахівці уточнюють очікування та вимоги, що допомагає уникнути помилок, знизити ризики неефективних витрат часу, фінансів.
Щоб зробити складний сайт, планують такі кроки:
- Підготовка: заповнення клієнтом брифу для загальної оцінки проекту, збирання відомостей (вивчення ринку, цільової аудиторії та конкурентів, напрямки бізнесу тощо), побудова маркетингової стратегії, визначення цілей та завдань.
- Програмування – підбір технологічних рішень та інструментів, прототипування, проектування тощо.
- Тестування, виправлення виявлених багів (якщо є), запуск – коли ведеться розробка технічних сайтів, перевіркам приділяють особливу увагу, адже потужні платформи мають працювати бездоганно за будь-яких умов.
- Обслуговує, підтримує, масштабує та виконує ряд інших супутніх завдань.
Реалізація технічного завдання
Гарантує ефективну взаємодію між сторонами та точну відповідність результату запиту. Що входить у технічне завдання: визначення цілей проекту, основна інформація про бізнес та замовника, терміни та бюджет, опис з деталізацією кожного кроку (від загальних вимог до дизайну до списку використовуваних методів), умови супроводу та підтримки, графік та контрольні точки.
Тут варто згадати важливість прозорої комунікації. Відкрите спілкування, обговорення змін і якісний зворотний зв’язок, готовність обох сторін шукати альтернативи і адаптуватися, гнучко реагувати на критику і будувати здорові відносини – без цього дуже важко, а часом і зовсім нереально, дійти підсумку, який би всіх влаштував.
Розробка інтерфейсу
Це цілий спектр заходів, спрямований на формування зручного, функціонального та візуально привабливого ресурсу. Створюючи інтерфейс складних сайтів, реалізують такі завдання: аналіз (ринку, ЦА, конкурентів, сфери, бізнес-цілей), визначення архітектури та структури системи, схем організації компонентів та розташування контенту, вибір колірної палітри та підбір шрифтів, оригінальних елементів, тестування, внесення правок.
В більшості випадків дизайн у складних сайтів унікальний, розроблений спеціально під бізнес, з урахуванням його особливих вимог. Тут значення має все – від правильного підбору відтінків з урахуванням переваг ЦА і складових візуального стилю до технічного опрацювання кожної деталі та забезпечення ключових вимог щодо адаптивності.
Тут варто згадати створення індивідуальних адміністративних панелей, які не просто дозволяють легко редагувати контент, налаштовувати параметри, додавати нові функції та стежити за аналітикою, а й виконувати низку специфічних функцій, керувати бізнес-процесами. Вибір опцій та методів їх реалізації не обмежений практично нічим і дає шанс впровадити до адмінпанелі будь-який функціонал.
Наприклад, якщо потрібно сформувати панель управління корпоративним освітнім порталом, потрібен цілий комплекс засобів для структурування та зберігання навчальних матеріалів, тренінгових модулів, відтворення блоків перевірки рівня отриманих знань, перегляду вебінарів, проведення змагань, сертифікації, продажу інфокурсів тощо. Все це не можна знайти на конструкторі або стандартному наборі CMS, тому зазвичай центри навчання звертаються до професіоналів за допомогою.
Верстка та програмування
Верстка – це процес формування веб-сторінки, включаючи розмітку, структуру та її візуальне оформлення, з використанням різних мов програмування. Саме верстка відповідає за зовнішній вигляд ресурсу та перше враження, відображення елементів та контенту, адаптивність, продуктивність та оперативність завантаження сторінок, а також успіх SEO-оптимізації.
Складна розробка веб-сайтів на етапі програмування вимагає залучення висококласних фахівців для закриття двох груп завдань:
- Frontend це все те, що бачить відвідувач в момент переходу, клієнтська частина. Frontend-фахівці займаються розробкою інтерфейсу, його візуальним поданням та взаємодією з користувачем.
- Backend – це прихована частина, яка відповідає за функціональність та обробку запитів. Backend-фахівці створюють серверну частину та алгоритми, працюють з базами даних, забезпечують безпеку тощо.
Тестування та виведення в експлуатацію
Призначення тестів – знайти та виправити баги, а також зрозуміти, наскільки зручним, логічним, приємним для відвідувача вийшов веб-проект. Перевіряються швидкість завантаження та продуктивність, стабільність та коректність відображення на всіх гаджетах, оцінюються функціонал та відповідність отриманого результату запиту.
Далі йдуть виправлення знайдених багів та зафіксованих проблем, покращення тих чи інших моментів, повторне тестування та написання звіту. Лише наявності повної впевненості у коректності функціонування веб-ресурсу його запускають у мережу. Попередньо потрібно купити домен та хостинг, залити всі компоненти на сервер, налаштувати його, отримати SSL-сертифікати тощо.
Підтримка
Цей крок включає регулярну модернізацію програмних компонентів, моніторинг продуктивності та безпеки, виправлення конфліктів та невідповідностей, регулярне резервне копіювання. Також може припускати роботу із зворотним зв’язком, відстеження активності, результативності маркетингових заходів, оперативне реагування на запити, SEO-просування, взаємодію із спільнотою, наповнення контентом та ін.
Досягнення максимальних результатів
Наявність привабливого, комфортного, продуктивного, що коректно відображається на будь-якому гаджеті вебсайту компанії – запорука її розвитку та процвітання. Адже уявити сьогодні успішний бізнес без свого порталу в інтернеті неможливо – навіть ті компанії, сфера діяльності яких далека від інформаційних технологій, все одно знаходять точки зростання мережі.
Як мінімум, важливо надати відвідувачеві можливість ознайомитися з діяльністю компанії, її цінностями, послугами. Як максимум – наявність веб-ресурсу підвищує впізнаваність бренду, збільшує продажі, здійснює управління бізнес-процесами та маркетинговими стратегіями.
Ми створюємо складні сайти, здатні залучати та утримувати користувачів, легко потрапити в топи пошукових машин та давати хороший трафік, викликати довіру у потенційних клієнтів та досягати будь-яких поставлених цілей.
Ефективна оптимізація
Це один з найважливіших етапів, від якого залежать його видимість у пошукових системах, кількість залучених людей, досвід користувача, конверсії, довіра та конкурентоспроможність в онлайн-просторі.
З чого складається оптимізація:
- SEO – ключові слова, мета-теги, оптимізований контент.
- Швидкодія – оптимізовані зображення, мініфікація коду, кешування.
- Адаптивний дизайн для зручності на різних девайсах.
- Навігація – проста, зручна та інтуїтивно зрозуміла структура.
- Безпека – SSL сертифікат, захист від шкідливих атак.
- Аналітика – використання інструментів контролю трафіку і поведінки людей.
- Соціальні мережі – інтеграція для поширення контенту та залучення відвідувачів.
- Контент – унікальний, інформативний, релевантний запитам аудиторії.
Масштабованість
Визначає здатність системи зростати та адаптуватися до збільшення трафіку та обсягу даних, виконувати нові функції та розширюватися.Створення складного сайту завдяки гнучкій архітектурі та використанню сучасних рішень передбачає можливість легко масштабувати ресурси, забезпечуючи стабільність навіть при збільшенні навантаження.
Максимальна надійність
Від того, наскільки якісно та коректно працюватиме веб-ресурс, чи зможе забезпечити надійне зберігання даних, бути невразливим для зовнішніх атак та внутрішніх зломів, залежить дуже багато. Навіть найкрасивіший дизайн не зможе вирішити проблему зі зливом конфіденційної інформації. Супер-складна адмінпанель не буде потрібна, якщо більшу частину часу сервер «лежатиме».
Тому неможливо переоцінити значення таких аспектів як вибір надійного хостингу, автоматичне збереження бекапів, багаторівнева система безпеки, мережева інфраструктура, моніторинг для швидкого виявлення та реагування на проблеми.
Іноді забезпечення надійності стає ключовим фактором – наприклад, при створенні банківських продуктів, порталів фінансових організацій, які містять конфіденційну та платіжну інформацію. Виток і шахрайство через вразливість у коді або темі CMS призводять до фінансових втрат, краху репутації організації, судових позовів та інших неприємних наслідків.
І тому шифрування, двофакторна автентифікація, стала модернізація систем – базовий набір заходів для підтримки належного рівня безпеки. Серйозні ж структури намагаються максимально захиститися від будь-яких впроваджень і втрат, вкладаючи великі гроші в конструювання супер-закритих і надійних продуктів.
Як формуються ціна на створення складного сайту
Вартість створення складного сайту може значно змінюватись в залежності від величини команди розробників, використовуваних технологій, обсягу контенту та вимог замовника. Крім початкової суми, важливо також врахувати витрати на підтримку та оновлення для забезпечення стабільності веб-платформи.
Головні складові підсумкової суми – це тип проекту, дизайнерські фішки, функціонал, технології, наповнення. Точно сказати, скільки коштуватиме створити складний сайт, неможливо, адже кожне окреме ТЗ включатиме свої статті витрат та вказати конкретні суми можна буде лише після заповнення детального брифу.
Пункти у списку – це складові загальної ціни. Причому, кожен з них може змінюватись у досить широкому діапазоні. У той час, як дизайн для інтернет-магазину техніки, при всьому різноманітті структури та сторінок, може бути простим і лаконічним, оформлення зовнішнього вигляду інформ-порталу буває набагато трудомістким і потребує залучення цілої команди експертів.
Те саме стосується і функціональної частини, фронтенд/бекенд-розробки, та й усіх інших параметрів. Прайс формується під кожне звернення.
Чому слід замовити розробку складного сайту
Відповідь замовити розробку складного сайту – це вибір на користь розвитку бізнесу та можливості реалізувати будь-які задуми у довгостроковій перспективі. Адже зроблений професіоналами ресурс не лише бездоганно працюватиме і залучатиме людей, а й залишається актуальним упродовж тривалого часу. Завдяки застосуванню сучасних потужних технологій такі веб-майданчики не старіють, легко масштабуються, адаптуються до нових умов.
Комплексний підхід стає гарантією отримання прогнозованого результату. У будь-який момент комунікації замовник може вносити виправлення та доопрацьовувати певні нюанси, здійснювати контроль та отримувати звіт про поточний стан справ. Цінно і те, що після запуску майданчика та багаторічної успішної його експлуатації можна дозамовити послуги з метою модернізації, доопрацювання або втілення нового задуму.
Розробка складних сайтів на замовлення – це:
- Кастомізація – на всіх рівнях, що дає широке поле для діяльності та дозволяє отримати повністю унікальний цифровий продукт у результаті.
- Чітке дотримання техзавдання та увага до найдрібніших деталей.
- Відсутність будь-яких обмежень – хоч би яким важко проект, студія з ним впорається.
- Вирішення будь-яких проблем у процесі – багатокомпонентні багатосторінкові платформи з масою модулів та плагінів завжди мають ризик появи багів, конфліктів тощо, але все це легко виправляється завдяки зусиллям досвідченої команди.
Співпраця з експертами – це гарантія професійного підходу, високої якості, надійності та низки додаткових переваг.