Світ перетворився на згуртовану глобальну спільноту. Через війну розмовний маркетинг викликає хвилю у просторі цифрового маркетингу. Чи варто галас?
Що таке розмовний маркетинг?
Розмовний маркетинг – це індивідуальна взаємодія з клієнтами кількома каналами. Таке спілкування, що базується на діалозі, утримує клієнта в центрі обговорення.
Діалоговий маркетинг має такі ключові характеристики:
- Асинхронність: розмови відбуваються у зручний час і в темпі, який клієнт вважає за зручне.
- Масштабованість: діалоги повинні бути масштабованими, незалежно від того, чи маєте ви справу з п’ятьма клієнтами або 50 000 клієнтів.
- Контекстуальний: розмови не можна будувати з порожнечі. Так само розмовний маркетинг покладається на історичні дані та попередні взаємодії, щоб дізнатися більше про клієнта.
- Доступність: розмовний маркетинг вимагає, щоб компанії були присутні скрізь, де є покупці. Надавши клієнту можливість зв’язатися з вами, він з більшою ймовірністю зв’яжеться з вами та отримає відмінне обслуговування клієнтів.
Він складається з трьох простих кроків: кваліфікувати, залучити та перетворити.
Переваги розмовного маркетингу
Ведення розмов – явище не нове, як і розмовний маркетинг. Ось основні переваги діалогового маркетингу:
- Це приємніший і захоплюючий спосіб спонукати клієнта відповісти на запитання.
- Він відіграє важливу роль у розбудові відносин з клієнтами.
- Це допомагає покращити якість обслуговування клієнтів, що зрештою сприяє підвищенню лояльності до бренду.
Використання розмовного маркетингу для оптимізації голосового пошуку
Зауважте, що майже 50% всіх пошукових запитів виконується за допомогою голосу. Таким чином, ваші кампанії цифрового маркетингу повинні включати оптимізацію голосового пошуку як невід’ємну частину стратегії пошукової оптимізації.
Проілюструємо це на прикладі:
Припустимо, клієнт шукає роздрібні магазини одягу в Нью-Йорку, він може запровадити у пошуковій системі «найкращий роздрібний магазин одягу в Нью-Йорку». Однак, коли вони використовують голосового помічника, вони можуть вимовити команду, яка говорить: «Привіт, Сірі, ти можеш перерахувати найкращі роздрібні магазини одягу в Нью-Йорку?»
Якщо ви порівняєте два пошуки, ви помітите, що голосовий пошук містить розмовний елемент. Таким чином, ваша стратегія цифрового маркетингу має бути оптимізована, щоб включати розмовний маркетинг.
Як використовувати розмовний маркетинг для оптимізації голосового пошуку
Ви можете внести наступні зміни до вже існуючих зусиль для пошукової оптимізації, щоб включити розмовний маркетинг:
- Використовуйте більш природну та розмовну мову.
- Перетворення запитів у фрази, які клієнти зазвичай використовують як питання.
- Пропонуйте короткі відповіді на запитання.
- Таргетинг на довгі ключові слова.
- Кадрування контенту на основі погляду користувача та намірів пошуку.
- Робіть акцент на дієвих запитах.
- Змініть схему локальної пошукової оптимізації.
- Переконайтеся, що ваш веб-сайт адаптується, швидко завантажується, безпечний та зручний для мобільних пристроїв.
Прикінцеві думки
Важливим компонентом діалогового маркетингу є те, що він дозволяє компанії зрозуміти поведінку та моделі клієнтів. Ці цінні дані клієнтів полегшують націлювання і перенацілювання клієнтів. Чат-боти можуть відіграти ключову роль у залученні клієнтів та зробити ваш бренд завжди доступним для них. Однак розмовна комерція обов’язково вийде за рамки чат-ботів і пошириться на інші аспекти цифрового маркетингу, такі як голосовий пошук та пошукова оптимізація.
Таким чином, не дивно, що прогнозується, що розмовний маркетинг перебуває на межі заміни певних елементів та комбінацій функцій у традиційному цифровому маркетингу, пошуковій оптимізації та оптимізації голосового пошуку.