CMS OpenCart: що таке Опенкарт

Сьогодні CMS OpenCart є однією з найпопулярніших систем керування контентом у сфері електронної комерції. Двигун з відкритим кодом дозволяє проектувати інтернет-магазини будь-якого рівня складності: від невеликих майданчиків до потужних багатосторінкових маркетплейсів.

Важливо при розгляді OpenCart, що це одне з найвдаліших цифрових рішень, що забезпечують функціональність, інтеграцію з різноманітними сервісами та службами, розширюваність, простоту запуску, внесення правок, багатомовність та мультивалютність, інструменти для SEO та ін.

Що таке Opencart

CMS «OpenCart» – це система для електронної комерції, виконана у вигляді конструктора з багатьох компонентів. Поширюється на безкоштовній основі, підтримує безліч шаблонів та доповнень, орієнтована на систематизацію процесу продажів у режимі он-лайн.

Опенкарт – це простий в установці та зручний в адмініструванні сервіс проектування онлайн-майданчиків. З його допомогою можна швидко зробити веб-ресурс, який дозволяє здійснювати платіжні операції, обробляти замовлення, організувати ефективне керування магазином без завантаження додатків.

Усі основні алгоритми для ведення бізнесу вже вбудовані у базовий функціонал. При необхідності розширення можна додавати спеціальні плагіни. Це продукт типу open-source, створений на PHP, тому змінювати вихідний код може будь-який розробник.

Кому підійде CMS Opencart

Стане ідеальним вибором для всіх, хто має бажання в мінімальні терміни отримати готовий онлайн-магазин без істотних вкладень грошей і часу. Опен карт легко встановлюється, пропонує вже готові алгоритми до роботи, просто розширюється з допомогою додаткових модулів і допрацьовується. Повноцінний магазин можна запустити за кілька тижнів.

Система підійде як для підприємців-початківців, так і для тих, у кого вже є досвід роботи в e-commerce. Розібратися в простій адмінці новачкові буде нескладно, але лише за умови використання базового набору опцій. Для додавання функціоналу доведеться залучати фахівців, які мають навички програмування на PHP.

З іншого боку, можливості CMS практично не обмежені. І за наявності часу, тямущої команди розробників і фінансів на двигуні можна створити потужний портал для торгівлі – за рахунок масштабованості та розширення функціоналу до нескінченності встановленням модулів. Система універсальна та кінцевий результат залежить від поставлених цілей, професіоналізму розробників.

Функціональні можливості Опенкарт

Функціональні можливості

Навіть найпростіший інтернет-магазин Opencart передбачає вже вбудований набір функцій, необхідні організації торгівлі. Платформа включає достатню кількість опцій, завдяки яким можна продавати з першого дня існування веб-ресурсу – буквально «з нуля».

Які опції доступні у стандартному варіанті продукту:

 • Генерація будь-якого числа категорій та груп, виробників, товарів та послуг.
 • Рейтинги позицій, форми для коментарів, написання оглядів.
 • Опції створення програми лояльності, проведення акцій, знижок, партнерських програм тощо.
 • Мультимовність та мультивалютність.
 • Підтримка всіх популярних платіжних послуг, різних методів оплати та доставки, розрахунок вартості замовлення з урахуванням параметрів, податкових ставок.
 • Взаємодія з 1С, вивантаження позицій із документів у різних форматах, ведення звітності.
 • Резервне копіювання, шанс проектувати декілька маркетів на єдиній платформі.
 • Інструменти для реєстрації на ресурсі, збереження історії досконалих покупок.
 • Вбудоване розширення affiliate marketing для просування майданчика у мережі.

Сайт на Опенкарт може бути доповнений будь-якими опціями завдяки готовим модулям. Найпопулярніші плагіни: списки бестселерів, схожих товарів та новинок, алгоритм порівняння товарів та цін, підтвердження e-mail, швидкий чекають, відправлення повідомлення на мобільний, спілкування з покупцями в режимі онлайн прямо на ресурсі, інструменти для роботи із замовленнями тощо. За бажання двигун Опенкарт можна доопрацьовувати, змінюючи вихідний код та дописуючи потрібний функціонал.


Дизайни та шаблони для Opencart

Зовнішній вигляд магазину залежить від того, який шаблон було обрано та встановлено. Йдеться про готове рішення, яке визначає стиль та кольори оформлення майданчика, меню, розташування різних блоків на просторі сторінок, інші елементи. Для Опенкарт у мережі можна знайти безліч оригінальних варіантів – як безкоштовних, так і платних.

Один шаблон може використовуватися необмежену кількість разів, при створенні нових веб-майданчиків, а також мінімально налаштовуватися відповідно до переваг (заміна шапки, налаштування віджетів, відтінків тощо). Більш детальна кастомізація досягається лише шляхом зміни коду.


Opencart: плюси та мінуси

Популярність двигуна визначається його універсальністю, продуманістю готових рішень, можливістю при невеликих затратах отримати якісний онлайн-магазин, що коректно працює. При виборі двигуна Opencart плюси та мінуси системи важливо оцінювати з погляду її відповідності до вимог проекту.

Основні переваги CMS:

 1. Наявність у базовому функціоналі всіх необхідних компонентів для відкриття повноцінного торгового майданчика.
 2. Принцип open-source, завдяки якому можна доопрацювати, переписати та змінити.
 3. Можливість інтеграції з корисними сервісами та інструментами.
 4. Розширення функціоналу готовими рішеннями – їх величезна кількість і знайти ефективно працюючий модуль для реалізації того чи іншого запиту не складе труднощів.
 5. Велика база навчальних матеріалів, сильне ком’юніті.
 6. Підтримка великої кількості мов та валют.

Серед мінусів варто виділити:

 1. Необхідність залучення кваліфікованого розробника при створенні великого маркетплейсу – щоб уникнути ризиків конфліктів різних модулів між собою, повільного завантаження через масу встановлених компонентів, забезпечити безпеку під час використання розширень невідомого походження тощо.
 2. Плата за деякі шаблони, доповнення, відсутність регулярних оновлень.
 3. Відсутність інструментів для імпорту та експорту товарів, складна оптимізація каталогів із кількома десятками тисяч позицій.
 4. Наявність деяких складнощів у SEO-оптимізації – з дублями сторінок, мультимовними тегами тощо.

Переваги для покупців

Покупцям продукт пропонує інтуїтивно зрозумілий і зручний інтерфейс, завдяки якому покупки робити може будь-який користувач, який не має особливих навичок. Так, серед базових функцій Опенкарт варто відзначити можливість встановлення фільтрів на позиції за запропонованими категоріями, велика кількість способів оплати, відправлення повідомлень на електронну пошту, оформлення підписки на послуги або товари, що цікавлять, вибір одного з найбільш підходящих сервісів доставки і т.д.

Також варто згадати зрозумілу систему організації акцій та знижок, можливість залишати відгуки та коментарі. Встановивши шаблон із приємним дизайном та зручним меню, власник магазину може бути впевнений у лояльності покупців. Адже решта вже передбачено творцями Opencart.

Переваги для адміністратора

Перш ніж запускати бізнес, важливо вивчити всі особливості: що пропонує Opencart, як працювати з CMS, які навички та знання повинен мати адміністратор. З базовим набором функцій зазвичай справляється будь-який співробітник, для управління складними маркетплейс може знадобитися навчання.

Що пропонує Опенкарт адміністратору:

 • Зручна та продумана адмінпанель з усією необхідною інформацією про продаж, покупців, товари.
 • Організація одночасного керування кількома проектами в одній панелі (з наданням доступу одному співробітнику чи команді).
 • Опції для створення та проведення акцій, продажу купонів, сертифікатів, знижок.
 • Наявність звітів із продажу.
 • Інтеграція з CRM, Google Analytics та іншими інструментами.
 • Регулярне резервне копіювання із можливістю відновлення через адмінку.

Цінова політика та вибір хостингу

Початковий варіант CMS Опенкарт можна завантажити на офіційному сайті безкоштовно, як і багато шаблонів, розширень. Але багато тем оформлення, модулі для додавання функціоналу, надані сторонніми розробниками та спільнотою, потребують додаткової оплати. Хороший шаблон або плагін коштуватиме від 20 до 100 доларів США в середньому.

Інтернет-магазин має десь розміщуватися та розвертатися – для цього потрібно подумати про хостинг. Для Опенкарт підійде хостинг з Apache, версією PHP від ​​5.4, підтримкою MySQL та різних бібліотек. Хорошим вибором стане VPS або виділений сервер для покращеної продуктивності. Вартість залежить від провайдера та плану, варіюється в межах $5-30 на місяць. При виборі враховують вимоги магазину та репутацію провайдера.

Як встановити Opencart

Встановити початкову версію можна самостійно, дотримуючись інструкцій у мережі. Часто послуга вже входить до пакету хостинг-провайдера. Якщо ж потрібна складна розробка сайту на Opencart, краще звернутися до фахівців, які зможуть підібрати потрібні модулі, дописати або змінити код.

Загалом алгоритм встановлення виглядає так:

 1. Завантажити OpenCart останньої версії з офіційного сайту.
 2. Розпакування архіву та завантаження файлів на хостинг через FTP або за допомогою файлового менеджера хостингу.
 3. Створення бази даних MySQL та користувача для OpenCart через панель керування хостингу.
 4. Завершення установки: перехід у браузері за адресою сайту.com/install та дотримання кроків майстра установки.
 5. Вказує дані для підключення до бази даних, налаштування параметрів магазину (мова, валюта, адміністратор).
 6. Видалення інсталяційної папки «install» із сервера після завершення процесу.
 7. Вхід до адмін-панелі за адресою сайту.com/admin з використанням облікових даних адміністратора.
 8. Налаштування та додавання контенту, категорій, способів оплати та доставки.
 9. Тестування функціоналу.

Якщо всі кроки були виконані правильно, інтернет-магазин готовий до роботи та оформлення перших замовлень.